Pojemnik 70l

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W zależności od schemacie i charakteru potrafią być oddane do produkcji różnych zadań.

Spirulin PlusSpirulin Plus des-acidificación del cuerpo al más alto nivel

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wykonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie może być idealniejsza niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie prawdopodobnie istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest nieco prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on unoszony w celkach ze skrzydełkami układającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt stanowisko w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś etapie produkcji, zarówno w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je montować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z elementów wyposażenia dozowników celkowych potrafi żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.